המגנט

המגנט

כולנו חיים באשליה מסוימת: אנחנו בטוחים שאנחנו שולטים, לפחות חלקית, על חיינו. על המעשים שלנו, על הבחירות, המחשבות וההחלטות. אבל עם יד על הלב – כמה פעמים הרגשת שהצלחת "לצאת" מדפוס התנהגות מסוים, ואז כעבור תקופה גילית שבעצם חזרתם לאותו הדפוס בדיוק?

זה קורה לכולנו, כל הזמן, כי האמת הפשוטה היא שאנחנו מתוכנתים לחזור לדפוס המוכר שלנו. כל אחד ואחת מאתנו מתופעל על ידי "תוכנה" משלו, שאת הקוד שלה מרכיבים הדפוסים והאמונות שנלכדו בתת המודע שלנו בילדותנו, דפוסים ואמונות שמסרבים להימחק. גם אם אנחנו מכירים את הדפוסים האלה, הם ימשיכו להריץ את ה"מחשב" שלנו באופן אוטומטי, בלי שיש לנו יותר מדי שליטה על כך. אנחנו מתוכנתים להגיב לקשיים ולבעיות, להתמקד במה שחסר, ולהרגיש שהמציאות שולטת בנו במקום שנצליח לייצר את המציאות שאנחנו רוצים בדיוק.  

אבל הינה החדשות הטובות: זה לא חייב להיות ככה. בתוך כל אחד ואחת מאתנו ישנה אנרגיה משלנו, שהיא כמו מעין "מגנט", שיכול למשוך אלינו את מה שנרצה – בקריירה, בזוגיות, בגוף שלנו ובערך העצמי. אבל הקודים המכשילים שאספנו לאורך חיינו דבוקים אל המגנט הזה, ממסכים אותו ומונעים מאיתנו להשיג את מה שיכול להיות שלנו. ריסטארט של התוכנה – שינוי הקוד על ידי ניתוק כבלי האמונות שמגבילות אותנו, פותח מקום לקבל את כל מה שיש לחיים להציע, ללא התניה או מאמץ, פשוט בזכות מי שאנחנו.